۲۷ فروردین ۱۴۰۳

پایگاه مقالات و اخبار دندانپزشکی

آخرین خبرها

پزشکان در آستانه مرگ، کمتر از دیگران تمایل به جراحی دارند

پزشکان در آستانه مرگ، کمتر از دیگران تمایل به جراحی دارند

پزشکان در آستانه مرگ، کمتر از دیگران تمایل به جراحی دارند

دو مطالعه جدید نشان می‌دهد پزشکان در مواجه با مرگ، گرایش کمتری به مراقبت‌های تهاجمی دارند که می‌تواند اندکی طول زندگی‌شان را بیشتر کند.

به گزارش هلث‌دی نیوز یکی از این مطالعات نشان داد که پزشکانی که در آستانه مرگ قرار دارند، کمتر از سایر افراد تمایل دارند زیر تیغ جراحی بروند، در بخش مراقبت‌های ویژه قرار بگیرند یا در بیمارستان بستری شوند.

جوئل وایزمن، معاون و دبیر دفتر علمی مرکز جراحی و بهداشت عمومی در بیمارستان بریگهام و زنان در بوستون می‌گوید: «این طور به نظر می‌رسد که پزشکان محدودیت‌های پزشکی مدرن را در انتهای زندگی درک کرده‌اند.» او در ادامه می‌گوید: «زمانی که پزشکان با این نوع تصمیم‌گیری‌ها مواجه می‌شوند ترجیح می‌دهند روش‌های مراقبتی آرامش‌بخش‌تر و کمتر تهاجمی را در پایان عمر تجربه کنند.»

این یافته‌ها در تحقیق دوم نیز تایید شدند که نشان داد که پزشکان و افراد با تحصیلات بالاتر، نسبت به افراد عادی با احتمال کمتری در بیمارستان می‌میرند.

مولف اصلی این تحقیق، سائول بلکر، استادیار بهداشت جمعیت در دانشکده پزشکی دانشگاه نیویورک دراین‌باره می‌گوید: «این یافته‌ها نشان می‌دهد داشتن تحصیلات بالا بر چگونگی تجربه مرگ تاثیر می‌گذارد.»

بااین‌حال دکتر جوزف روتلا، مسئول ارشد پزشکی در جامعه پزشکی تسکینی و بیماران درمان‌ناپذیر آمریکا معتقد است که هیچ‌کدام از این مطالعات تفاوت‌های فاحشی را میان پزشکان و سایر افرادی که در حال مرگ هستند، نشان نمی‌دهد. او می‌گوید: «اگرچه چنین تفاوت‌هایی به لحاظ آماری معنادار هستند، اما تفاوت‌های بسیار اندکی هستند. من می‌خواهم در برابر تفسیر اغراق‌آمیز یافته‌های این بررسی هشدار دهم.»

بر اساس نتایج نظرخواهی پیشین در آمریکا اغلب مردم مرگ در خانه را به بیمارستان یا مکان‌های مراقبتی ترجیح می‌دهند؛ بااین‌حال بیشتر مرگ‌ها در بیمارستان یا خانه‌های سالمندان اتفاق می‌افتد.

منبع: ایردن

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

17 − 15 =