۱۴ اسفند ۱۴۰۲

پایگاه مقالات و اخبار دندانپزشکی

آخرین خبرها

نخستین پیوند کامل بدن انسان زنده !

یک پزشک چینی پس از پیوند موفقیت آمیز سر یک میمون، از انجام جراحی مشابه روی انسان خبر داد.

نخستین پیوند کامل بدن انسان زنده !

نخستین پیوند کامل بدن انسان زنده !

به نقل از دیلی میل، یک پزشک چینی به نام “شیائوپینگ رِن” در حال ساخت یک تیم از پزشکان برای انجام نخستین پیوند کامل بدن انسان زنده در جهان است. وی در مصاحبه با نیویورک تایمز جزئیات طرح خود را ارائه کرد و گفت در این عمل جراحی، دو سر از دو بدن جدا خواهد شد و بدن اهدا کننده به سر گیرنده پیوند زده می شود.
برای ثابت نگه داشتن گردن، یک صفحه فلزی داخل آن قرار داده می شود و برای کمک به رشد عصب نخاع، انتهای آن در یک ماده چسب مانند قرار می گیرد.
اوایل سال جاری میلادی، دکتر رن با انجام موفقیت آمیز جراحی پیوند سر یک میمون، جهان را شگفت زده کرد. این میمون توانست ۲۰ ساعت زنده بماند.
اما این اقدامات دکتر رن از سوی دیگر کارشناسان برجسته حوزه پزشکی مورد انتقاد قرار گرفته است. دکتر “هوانگ جیف او،” معاون وزیر بهداشت سابق چین اعلام کرد طرح وی از نظر اخلاقی غیرممکن است. چطور می توان سر یک انسان دیگر را روی بدن شخص دیگری گذاشت؟
“کانگ یالی،” متخصص اصول اخلاق پزشکی در دانشگاه پکن دکتر رن را به دلیل جلب توجه منفی به چین محکوم کرد. وی در این خصوص گفت: نمی خواهم ببینم دانشمندان، پزشکان و جراحان چینی تصوری که مردم از ما دارند را عمیق تر کنند. یعنی تصوری که چینی ها هر کاری را بی کیفیت انجام می دهند.
در ماه مارس (حدود سه ماه پیش)، دکتر رن در گفتگو با روزنامه “میل آن ساندی” اعلام کرد تیم وی در حال دستیابی به یک موفقیت تاریخی است. وی در این خصوص گفت: “ما به پیوند سر بشر نزدیک شده ایم. نمی توانم بگویم این اتفاق فردا عملی خواهد شد؛ اما تا سال آینده امکان انجام آن وجود دارد.
نخستین جراحی پیوند سر در چین

نخستین جراحی پیوند سر در چین

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

5 × چهار =