۲۳ تیر ۱۴۰۳

پایگاه مقالات و اخبار دندانپزشکی

آخرین خبرها

ایجاد کارگروه تعالی علوم دندانپزشکی/ بازنگری مقطع دکتری حرفه ای

دبیر شورای آموزش دندانپزشکی و تخصصی از راه اندازی کارگروه تعالی علوم دندانپزشکی خبر داد و گفت: فرآیند بازنگری برنامه دوره دکتری عمومی دندانپزشکی در شرف تدوین است.

ایجاد کارگروه تعالی علوم دندانپزشکی/ بازنگری مقطع دکتری حرفه ای

ایجاد کارگروه تعالی علوم دندانپزشکی/ بازنگری مقطع دکتری حرفه ای

دکتر سعید عسگری با اشاره به بسته توسعه راهبردی ، هدفمند و ماموریت گرای برنامه های آموزشی عالی سلامت از راه اندازی کارگروه تعالی علوم دندانپزشکی در کلان منطقه آمایشی ۹ خبر داد.

وی افزود: فرآیند بازنگری برنامه دوره دکتری عمومی دندانپزشکی در شرف تدوین است و روسای دانشکده های دندانپزشکی ضمن اطلاع رسانی موضوع به اساتید رشته ها باید زمینه های همراهی و مشارکت گسترده و فعال صاحب نظران را در امر اصلاح و ارتقای این برنامه فراهم آوردند.

عسگری با اشاره به بسته آموزشی پاسخگو و عدالت محور، توسعه کیفی و کمی نظام آموزش علوم پزشکی به صورت هدفمند، سلامت محور و متناسب با نیازهای مناطق مختلف کشور را از الزامات بند ۱۳ سیاست های کلی سلامت دانست و تربیت نیروهای حد واسط را مسیری در جهت حصول به اصل عدالت در سلامت دانست.

دبیر شورای آموزش دندانپزشکی و تخصصی با تشریح اقدامات انجام شده در راستای عملیاتی کردن بسته های تحول و نوآوری در آموزش، انتشار کتب مرجع دندانپزشکی عمومی را باعث ایجاد نگرش جدیدی در حوزه رهبری علمی دانست.

وی اظهار داشت: دانشگاهها می بایست در کنار استفاده از این کتب در آموزش های رسمی، روند به روزرسانی کتب را با تاکید به تولید شواهد علمی با رتبه بالا مورد توجه قرار دهند.

عسگری خاطر نشان کرد: در راستای الزامات قانون برقراری عدالت آموزشی، اخذ اسناد تعهد محضری از پذیرفته شدگان بومی در مناطق بر مبنای بخشنامه معاونت آموزشی لازم الاتباع است.

وی با اشاره به طرح رتبه بندی کمی دانشکده های دندانپزشکی واجد دوره های تخصصی که با همکاری انجمن های علمی به سرانجام رسیده است از روسای دانشکده های دندانپزشکی درخواست کرد تا نتایج را با گروههای آموزش در میان گذاشته و نقاط قوت دانشکده ها را تقویت و نسبت به رفع نقاط ضعف موجود همت کنند.

منبع: خبرگزاری مهر

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

14 + 17 =