۲۸ مهر ۱۴۰۰

پایگاه مقالات و اخبار دندانپزشکی

آخرین خبرها

مجله ایرانی، حائز رتبه اول مجلات علمی دندانپزشکی منطقه

دبیر شورای سلامت دهان وزارت بهداشت گفت: کسب رتبه اول منطقه توسط مجله “Iranian Endodontic Journal” برای رشته دندانپزشکی مایه مباهات است.

مجله ایرانی، حائز رتبه اول مجلات علمی دندانپزشکی منطقه

مجله ایرانی، حائز رتبه اول مجلات علمی دندانپزشکی منطقه

دکتر سعید عسگری اعلام کرد: نتایج رتبه بندی کشورها در سایت سایماگو نشان می‌دهد که ایران در میان ۲۲۹ کشور دنیا در سال ۲۰۱۴ میلادی، با تولید ۳۹ هزار و ۵۷۳ مقاله توانسته است که مقام شانزدهم در تولید علم را به خود اختصاص دهد. کشورهای آمریکا، چین و انگلستان به ترتیب سه کشور برتر در حوزه تولید علم در جهان هستند.

دبیر شورای سلامت دهان وزارت بهداشت افزود: نتایج این رتبه بندی‌ نشان می‌دهد که تعداد مقالات منتشره در سه رشته پزشکی، داروسازی و دندانپزشکی در سال ۲۰۱۴ به ترتیب معادل ۸۹۸۹، ۱۹۴۸ و ۲۸۱ عدد بوده است، اما رتبه کشور در این سه گروه در مقام های ۱۹، ۱۳ و ۱۴ جهان تعیین شده است.

عسگری در ادامه افزود: اگرچه قدر مطلق تعداد مقالات منتشر شده در رشته دندانپزشکی کمتر از رشته پزشکی است، اما کشورهای پیشرفته ای نظیر هلند، استرالیا، فرانسه و سوئد در رشته دندانپزشکی پس از ایران رتبه بندی شده اند.

وی افزود: از سوی دیگر در سال ۲۰۱۴ میلادی ملاحظه می شود که در رتبه بندی مجلات علمی در منطقه خاورمیانه در سه رشته پزشکی، داروسازی و دندانپزشکی، بهترین مجلات علمی کشور در این سه رشته به ترتیب در مقام بیست و سوم، سوم و اول منطقه قرار گرفته‌اند و کسب رتبه اول منطقه توسط مجله “Iranian Endodontic Journal ” برای رشته دندانپزشکی مایه مباهات است.

دبیر شورای سلامت دهان وزارت بهداشت ادامه داد: آمار رسمی منتشره توسط پایگاه‌های علم سنجی در مورد موقعیت رشته دندانپزشکی کشور در قیاس با سایر کشورهای دنیا و منطقه، حکایت از این واقعیت مهم دارد که مسیر کسب مرجعیت علمی برای این رشته در قیاس با رشته پزشکی سهل‌الوصول‌تر بوده و لازم است تا با استفاده از این فرصت مناسب، اقدامات حمایتی مناسب‌تری از رشته دندانپزشکی صورت پذیرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

هفده + هفده =